Tydzień Bezpiecznego Internetu


Od 12 do 16 lutego 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym nasi uczniowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach:
12 II – odbył się apel wprowadzający w Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z terminami poszczególnych działań i wydarzeń.
13 II uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Bezpieczne zachowanie w sieci” Warsztaty przeprowadziła pani psycholog z PPP w Rybniku.
15 II odwiedził nas teatr „Bajaderka” z Krakowa i zaprezentował bardzo kolorowe i ciekawe przedstawienie pt. „Cyberprzestrzeń”. Podczas spotkania uczniowie wykazali się wiedzą na temat zachowania bezpieczeństwa w internecie.
Uczniowie każdej klasy wykonali gazetkę klasową na temat Bezpiecznego Internetu oraz przygotowali plakat o podobnej tematyce. Swoje prace zaprezentowali podczas apelu podsumowującego Tydzień Bezpiecznego Internetu, który odbył się 20 II. W klasach IV – VII podczas lekcji wychowawczych, informatyki i zajęć komputerowych przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci.