Święto Szkoły


W tym roku Święto Szkoły obchodziliśmy 20 września. Było podniośle
i uroczyście. Spotkaliśmy się na uroczystej akademii, podczas której przybliżyliśmy postać Patrona naszej szkoły – ks. Konstantego Damrota – działacza społecznego i poety broniącego polskości na Śląsku. Uczniowie pięknie wyrecytowali niektóre z wierszy Naszego Patrona. Przypomnieliśmy też historię naszej szkoły – jak jest teraz, a jak było dawniej. Zobaczyliśmy również piękną prezentację przygotowaną przez uczniów klasy VIII z okazji 100-lecia Powstań Śląskich – Śląsk 100 lat temu i Śląsk – dzisiaj. Pamiętamy o przeszłości!!! Całość uroczystości uzupełniały pieśni patriotyczne.
Na zakończenie akademii humorystycznym akcentem podkreśliliśmy, że jesteśmy Ślązakami aktywnie uczestnicząc w quizie „Zgadnij, co znaczy po polsku słowo np. nynok?...”. Uczniowie z klasy VIII przedstawili też inscenizacje znanych wierszy, ale po śląsku – „Murzinek Bambo” i „Pan Hilary”. Akademię przygotowały: Bożena Adamczyk i Jolanta Lazar.


Po akademii odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna. Każdy uczeń, w tajnych wyborach mógł zagłosować na wybranego kandydata wśród uczniów i nauczycieli. Po zliczeniu przez komisję wszystkich głosów ogłoszono wyniki:


Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Natalia Garnek z klasy VIII, jej zastępcą - Karolina Gajer z klasy VIII, a sekretarzem - Ksawier Garnek z klasy VIII. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została p. Joanna Rębiś. Pani Joanna Rębiś podziękowała ustępującemu Samorządowi Uczniowskiemu – Alicji Kieś z klasy VIII, Karolinie Gajer z klasy VIII oraz Przemysławowi Muszerowi z klasy VII za całoroczne zaangażowanie w życie szkoły.


Wszystkim nowo wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy dobrej współpracy i wielu wspaniałych pomysłów!!!