Wieści z biblioteki


Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

W dniu 12 marca 2019r. odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników. W uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły, wychowawczyni klasy I wraz z uczniami, a także uczniowie klasy V, którzy przygotowali inscenizację oraz czytali pierwszakom książki.
Uczniowie zostali pasowani na czytelnika, złożyli uroczyste przyrzeczenie, otrzymali pamiątkowe dyplomy, wysłuchali książki czytanej im przez uczniów klasy V oraz odpowiadali na pytania. Na zakończenie uroczystości wypożyczyli książki.
Uczniowie klasy I oraz II otrzymali także dyplom udziału w projekcie „Gang Słodziaków, a uczniowie nagrodzeni w tym konkursie otzrymali maskotki. Wcześniej uczestnicy przygotowali rysunki oraz komiksy do stworzonych przez siebie „Nowe przygody Gangu Słodziaków'.

 

                                                                                         Alicja Postawka

 

 

 

UDZIAŁ UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

28 lutego odbył się w Rybniku etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, w którym uczestniczyło 110 uczniów z powiatów rybnickiego, wodzisławskiego, Żor i Rybnika.
Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. WLC to największe zawody czytelnicze w Polsce.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie drużyny: Malwina Piechota, Amelia Menżyk oraz Klaudia Magiera z klas młodszych oraz w kategorii klas starszych: Oliwia Mazur oraz Kacper Oczadło. Obie drużyny zaprezentowały się wspaniale, wykazując się dokładną znajomością lektur konkursowych: " Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" i "Pan Samochodzik
i niesamowity dwór".

Najlepszy wynik w powiecie rybnickim w grupie wiekowej uczniów młodszych zdobyły uczennice klasy I oraz IV Malwina Piechota, Amelia Menżyk oraz Klaudia Magiera, tym samym gwarantując sobie udział w etapie wojewódzkim w dniu 28 marca. Obecnie uczennice przygotowują się do konkursu wojewódzkiego i czytają dokładnie lekturę „Petronela
z Jabłoniowego Sadu. Czary – mary”. Do etapu ogólnopolskiego awansuje jedna drużyna z województwa, w obu kategoriach wiekowych.

 

Serdecznie wszystkim uczestnikom etapu powiatowego WLC gratulujemy!

 

Dziękujemy rodzinom uczniów i nauczycielom za szerzenie miłości do książek, promowanie czytelnictwa i pomoc w trakcie realizacji projektu.