19.06.2026r. Sześciolatki wraz z wychowawczynią obchodziły Wieczór Świętojański, podczas którego dzieci mogły poznać piękne tradycje związane z najkrótszą nocą w roku. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odczytania legendy o kwiecie paproci, a następnie uczestnicy wykonali kolorowe wianki oraz poznawali lecznicze
i zapachowe zioła.
Nie zabrakło również emocjonującego szukania kwiatu paproci, skoków przez ognisko oraz pieczenia kiełbasek. Całość dopełniły wspólne zabawy, śpiew i radosna atmosfera, które sprawiły, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.